W składzie obok doświadczonych graczy nie może także zabraknąć młodszych zawodników, którzy w minionym sezonie mieli szansę na zebranie kolejnych lekcji. Przedstawianie tej części naszej ekipy rozpoczynamy od Łukasza Uberny.

Do WKK dołączył w sezonie 2015/2016; wówczas zdobył złoto mistrzostw Polski juniorów. Ma jeszcze dwa srebra na swoim koncie – oba w kategorii U20 (2017, 2018). W minionym był czołowym graczem naszej ekipy w rozgrywkach juniorów starszych (śr. 39:05 minut na parkiecie, 20,3 p. na mecz). Poza rozgrywkami młodzieżowymi, występował także na parkietach II ligi. Miniony sezon był jego pierwszym na zapleczu ekstraklasy. – Poprzedni sezon wiele mi dał, miałem możliwość trenowania i grania z doświadczonymi zawodnikami, dzięki czemu wiele się nauczyłem – przyznaje. – W tym chcę się dalej rozwijać, zbierać doświadczenie i być gotowym, by dodać od siebie coś wartościowego drużynie, aby zespołowo zajść jak najdalej.

Wystąpił w 18 meczach I ligi, spędzając na boisku średnio 8 minut, zdobywając 2,7 p. Lepsza dla niego okazała się końcówka sezonu, w której też miał więcej szans na pokazanie się. Punktowo najlepiej wypadł podczas drugiego meczu fazy play-off w Słupsku (11 punktów). Przygotowania do sezonu 2019/2020 rozpoczniemy w sierpniu, jednakże nasi zawodnicy chcą wykorzystać off season maksymalnie. – Skupiłem się głównie na wzmocnieniu fizycznym i szlifowaniu techniki indywidualnej, tak aby zaprocentowało to podczas sezonu – mówi Łukasz Uberna. Oczekuję od siebie ciężkiej pracy i solidnej gry, szczególnie w obronie i na kontakcie oraz lepszej skuteczności.