HISTORIA

1997
Początki
Początki sięgają 1997 roku kiedy to organizowane były zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych, z klas 1-3 pod szyldem Wrocławskiej Ligi Minikoszykówki. Już wtedy gracze ci najczęściej osiągali ogromne sukcesy zdobywając mistrzostwa Polski czy regionu w swoich kategoriach wiekowych.
2006
Powstanie formalnej struktury pod nazwą WKK
Z roku na rok przybywało drużyn trenowanych przez specjalistów i tak w 2006 powstała formalna struktura pod nazwą WKK. Drużyny zostały zgłoszone do oficjalnych rozgrywek PZKosz i już w pierwszym sezonie młodzicy zdobyli tytuł Mistrza Polski.
2009
Rozwijanie młodych talentów
Konsekwencją działań rozwijających talenty naszych najstarszych zawodników było zgłoszenie w roku 2009 drużyny opartej na juniorach młodszych do II Ligi.
2013
Uczestnictwo w I Lidze
W sezonie 2013/2014 drużyna uczestniczyła w rozgrywkach I Ligi Polskiego Związku Koszykówki. Obecnie drużyna rywalizuje na poziomie II Ligi.
2014
WYSTĘPY W II LIDZE
Po roku występów w I Lidze, zespół WKK powrócił rozgrywek II Ligi
2016
WITAMY W DOMU
Nasz klub wybudował własny kompleks sportowy pod nazwą WKK Sport Center
2018
POWRÓT DO I LIGI
Po 5 latach występów w II Lidze WKK wraca na parkiety I ligi

Obecnie WKK Wrocław szkoli 150 klubowiczów. Jednak łącznie pod banderą WKK gra ponad 1000 dzieci i młodzieży skupionych w blisko 50 drużynach. Wrocławski Klub Koszykówki patronuje projektowi „BASKETMANIA” realizowanemu wraz z miastem Wrocław – zajęcia z koszykówki prowadzone są w klasach 1-4 Szkół Podstawowych pod okiem współpracujących z WKK nauczycieli WF-u. Zdolne i wyrażające chęci dzieci trafiają „pod oko” trenerów WKK prowadzących grupy naborowe w tych samych rocznikach. Kolejnym szczeblem piramidy są drużyny selekcyjne grające w kategoriach wiekowych od minikoszykówki do juniorów starszych. Pnąc się po szczeblach rozwoju młodzi koszykarze mogą trafić do zespołu, który obecnie występuje w I lidze.

OSIĄGNIĘCIA

U14

U16

Medal Złoty WKK Wrocław

2007
Ostrów Wlkp.

Medal Złoty WKK Wrocław

2008
Radom

Medal Złoty WKK Wrocław

2011
Opalenica

Medal Złoty WKK Wrocław

2012
Koszalin

Medal Złoty WKK Wrocław

2015
Toruń

Medal Srebrny WKK Wrocław

2010
Gdynia

Medal Złoty WKK Wrocław

2010
Opalenica

Medal Złoty WKK Wrocław

2014
Tarnobrzeg

Medal Złoty WKK Wrocław

2017
Ostrów
Wlkp.

Medal Srebrny WKK Wrocław

2009
Wrocław

U14

Medal Złoty WKK Wrocław

2007
Ostrów Wlkp.

Medal Złoty WKK Wrocław

2008
Radom

Medal Złoty WKK Wrocław

2011
Opalenica

Medal Złoty WKK Wrocław

2012
Koszalin

Medal Złoty WKK Wrocław

2015
Toruń

Medal Srebrny WKK Wrocław

2010
Gdynia

U16

Medal Złoty WKK Wrocław

2010
Opalenica

Medal Złoty WKK Wrocław

2014
Tarnobrzeg

Medal Złoty WKK Wrocław

2017
Ostrów
Wlkp.

Medal Srebrny WKK Wrocław

2009
Wrocław

U18

U20

Medal Złoty WKK Wrocław

2011
Toruń

Medal Złoty WKK Wrocław

2015
Radom

Medal Złoty WKK Wrocław

2016
Wrocław

Medal Srebrny WKK Wrocław

2016
Wrocław

Medal Złoty WKK Wrocław

2012
Lublin

Medal Złoty WKK Wrocław

2013
Sopot

Medal Srebrny WKK Wrocław

2017
Gdynia

Medal Srebrny WKK Wrocław

2018
Radom

Medal Brązowy WKK Wrocłąw

2016
Wrocław

U18

Medal Złoty WKK Wrocław

2011
Toruń

Medal Złoty WKK Wrocław

2015
Radom

Medal Złoty WKK Wrocław

2016
Wrocław

Medal Srebrny WKK Wrocław

2016
Wrocław

U20

Medal Złoty WKK Wrocław

2012
Lublin

Medal Złoty WKK Wrocław

2013
Sopot

Medal Srebrny WKK Wrocław

2017
Gdynia

Medal Srebrny WKK Wrocław

2018
Radom

Medal Brązowy WKK Wrocłąw

2016
Wrocław

Międzynarodowa liga EYBL:

2007 / 2008 – VI miejsce
2010 II miejsce
2013 II miejsce
2013 Turniej Mistrzów EYBL

Byli gracze, którzy w sezonie 2017/2018 grali w PLK:

– Szymon Kiwilsza (AZS Koszalin)
– Aleksander Leńczuk (AZS Koszalin)
– Igor Wadowski (AZS Koszalin)
– Michał Jędrzejewski (GTK Gliwice)
– Łukasz Diduszko (King Szczecin)
– Jarosław Trojan (MKS Dąbrowa Górnicza)
– Bartosz Diduszko (Polski Cukier Toruń)
– Mateusz Szczypiński (Rosa Radom)
– Jakub Koelner (PGE Turów Zgorzelec)

Byli gracze, którzy w sezonie 2017/2018 grali w I lidze:

– Filip Struski (Biofarm Basket Poznań)
– Jakub Kobel (Jamalex Polonia 1912 Leszno)
– Kacper Kurkowiak (Jamalex Polonia 1912 Leszno)
– Tomasz Nowakowski (Pogoń Prudnik)
– Karol Szpyrka(Pogoń Prudnik)
– Piotr Niedźwiedzki (SiarkaTarnobrzeg)
– Wiktor Sewioł (Siarka Tarnobrzeg)
– Jan Grzeliński (WKS Śląsk Wrocław)
– Michał Jodłowski (Zetkama Doral Nysa Kłodzko)
– Dominik Rutkowski (Zetkama Doral Nysa Kłodzko)
– Tomasz Stępień (Zetkama Doral Nysa Kłodzko)

REPREZENTANCI POLSKI

Piotr Niedźwiedzki WKK Wrocław

PIOTR

NIEDŹWIEDZKI

Sukcesy:

Vice-Mistrz Świata U17 2010
IV miejsce w Europie U16 2009
VI miejsce w Europie U18 2011
VII miejsce na Świecie U19 2011

PPG RPG APG
2011 U18 European Championship Men: DIVISION a 10,2 5,4 0,3
2011 FIBA U19 World Championship 9,4 5,6 0,9
2010 U18 European Championship Men: DIVISION A 4,6 2,3 0,6
2010 FIBA U17 World Championship for Men 7,1 4,4 0,4
2009 U16 European Championship Men: DIVISION A 10,9 7,4 0,2
2008 U16 European Championship Men: DIVISION A
3,2 3,2 0
Piotr Niedźwiedzki WKK Wrocław

PIOTR

NIEDŹWIEDZKI

Sukcesy:

Vice-Mistrz Świata U17 2010
IV miejsce w Europie U16 2009
VI miejsce w Europie U18 2011
VII miejsce na Świecie U19 2011

PPG RPG APG
2011 U18 European Championship Men: DIVISION a 10,2 5,4 0,3
2011 FIBA U19 World Championship 9,4 5,6 0,9
2010 U18 European Championship Men: DIVISION A 4,6 2,3 0,6
2010 FIBA U17 World Championship for Men 7,1 4,4 0,4
2009 U16 European Championship Men: DIVISION A 10,9 7,4 0,2
2008 U16 European Championship Men: DIVISION A
3,2 3,2 0
Jakub Koelner WKK Wrocław

JAKUB

KOELNER

Sukcesy:

Vice-Mistrz Świata U17 2010
IV miejsce w Europie U16 2009
VI miejsce w Europie U18 2011
VII miejsce na Świecie U19 2011
I miejsce w dywizji B U20 2013

Jakub Koelner WKK Wrocław

JAKUB

KOELNER

Sukcesy:

Vice-Mistrz Świata U17 2010
IV miejsce w Europie U16 2009
VI miejsce w Europie U18 2011
VII miejsce na Świecie U19 2011
I miejsce w dywizji B U20 2013

Jan Grzeliński WKK Wrocław

JAN

GRZELIŃSKI

Sukcesy:

VI miejsce w Europie U18 2011
VII miejsce na Świecie U19 2011

Jan Grzeliński WKK Wrocław

JAN

GRZELIŃSKI

Sukcesy:

VI miejsce w Europie U18 2011
VII miejsce na Świecie U19 2011

Norman Zuber WKK Wrocław

NORMAN

ZUBER

Sukcesy:

XI miejsce w Europie U16 2010

Norman Zuber WKK Wrocław

NORMAN

ZUBER

Sukcesy:

XI miejsce w Europie U16 2010

Adam Mazur WKK Wrocław

ADAM

MAZUR

Sukcesy:

XIV miejsce w Europie U16 2011

Adam Mazur WKK Wrocław

ADAM

MAZUR

Sukcesy:

XIV miejsce w Europie U16 2011

Jakub Nizioł WKK Wrocław

JAKUB

NIZIOŁ

PPG RPG APG
2015 U20 European Championship Men – DIVISION A 11,4 3,9 0,2
2014 U18 European Championship Men – DIVISION A 2,6 1,1 0,2
2012 U16 European Championship Men – DIVISION A
0,8 0,8 0
Jakub Nizioł WKK Wrocław

JAKUB

NIZIOŁ

PPG RPG APG
2015 U20 European Championship Men – DIVISION A 11,4 3,9 0,2
2014 U18 European Championship Men – DIVISION A 2,6 1,1 0,2
2012 U16 European Championship Men – DIVISION A
0,8 0,8 0
Igor Wadowski WKK Wrocław

IGOR

WADOWSKI

PPG RPG APG
2015 U20 European Championship Men – Division A 10,1 1,9 1,6
2014 U18 European Championship Men – DIVISION A 4,2 1,0 1,3
2013 U18 European Championship Men – DIVISION B
6,9 1,8 0,6
2012 U16 European Championship Men – DIVISION A 7,0 3,4 1,1
Igor Wadowski WKK Wrocław

IGOR

WADOWSKI

PPG RPG APG
2015 U20 European Championship Men – Division A 10,1 1,9 1,6
2014 U18 European Championship Men – DIVISION A 4,2 1,0 1,3
2013 U18 European Championship Men – DIVISION B
6,9 1,8 0,6
2012 U16 European Championship Men – DIVISION A 7,0 3,4 1,1
Szymon Kiwilsza WKK Wrocław

SZYMON

KIWILSZA

PPG RPG APG
2015 U18 European Championship Men – Division B 6,7 6,2 0,9
Szymon Kiwilsza WKK Wrocław

SZYMON

KIWILSZA

PPG RPG APG
2015 U18 European Championship Men – Division B 6,7 6,2 0,9
Michał Jędrzejewski WKK Wrocław

MICHAŁ

JĘDRZEJEWSKI

PPG RPG APG
2014 FIBA U16 European Championship – Division A 6,0 1,6 2,5
Michał Jędrzejewski WKK Wrocław

MICHAŁ

JĘDRZEJEWSKI

PPG RPG APG
2014 FIBA U16 European Championship – Division A 6,0 1,6 2,5
Mateusz Szczypiński WKK Wrocław

MATEUSZ

SZCZYPIŃSKI

Mateusz Szczypiński WKK Wrocław

MATEUSZ

SZCZYPIŃSKI

Aleksander Lentka WKK Wrocław

ALEKSANDER

LENTKA

Aleksander Lentka WKK Wrocław

ALEKSANDER

LENTKA

Igor Yoka-Bratasz WKK Wrocław

IGOR

YOKA-BRATASZ

Igor Yoka-Bratasz WKK Wrocław

IGOR

YOKA-BRATASZ

Mateusz Kaszkowski WKK Wrocław

MATEUSZ

KASZKOWSKI

Mateusz Kaszkowski WKK Wrocław

MATEUSZ

KASZKOWSKI

SPONSOR GŁÓWNY

Rawplug logo

PARTNERZY

Active Hotel Logo
Wrocław Logo
PZKosz Logo

SPONSOR GŁÓWNY

Rawplug logo

PARTNERZY

Active Hotel Logo
Wrocław Logo
PZKosz Logo