…bez wyjścia. Po sobotniej porażce w Prudniku, czas odbudować się w Twierdzy. Obie drużyny są podrażnione po weekendowych porażkach. Który z nich zachowa teraz więcej zimnej krwi?

Zespół Miasta Szkła Krosno to spadkowicz z ekstraklasy, w której spędził ostatnie trzy sezony (zajął kolejno miejsca dwunaste, piętnaste oraz szesnaste. Ze składu z minionych rozgrywek został jedynie Dariusz Oczkowicz, dla którego będzie to szesnasty rok w tym mieście; gra w nim nieprzerwanie od roku 2004.

Początek krośnieńskiej koszykówki to rok 1960, a za oficjalną datę reaktywacji seniorskiego basketu w tym mieście przyjmuje się 01.09.2000 r. Od tego czasu Krosno pojawiało się zarówno w I, jak i w II lidze. Sportowo na zaplecze ekstraklasy powróciło w sezonie 2010/2011, a o losach awansu musiał zadecydować piąty mecz z Polonią Przemyśl. „Po drodze” ekipa biało-zielonych spotkała się z nami w rozgrywkach 2013/2014. W Krośnie przegraliśmy 59:72, zaś u siebie wygraliśmy 71:61, a double-double popisał się Bartosz Diduszko (obecnie gracz Polskiego Cukru Toruń) – 24 punkty, 10 zbiórek. Rywale zajęli ostatecznie trzecie miejsce na koniec sezonu.

Nasz najbliższy rywal to całkowicie nowy zespół. Tworzą go zawodnicy z ekstraklasową przeszłością jak Alan Czujowski czy Marcin Dymała, ale także z doświadczeniem pierwszoligowym – Michał Sadło, Maciej Żmudzki, Krzysztof Spała, Paweł Śpica, Mateusz Kasiński. Skład uzupełniają młodsi gracze: Mikołaj Smarzy, Kacper Walciszewski i Damian Ciesielski. Budowę od podstaw zaczyna tu trener Marcin Radomski, który awansował z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych na zaplecze ekstraklasy i wywalczył z nią ósme miejsce na koniec poprzednich rozgrywek. W wywiadzie na oficjalnej stronie klubu (basketkrosno.pl) podkreśla, że podpisał dwuletnią umowę, której zakończeniem ma być awans do ekstraklasy. Czego można spodziewać się po tym szkoleniowcu? – Myślę że dużo mocnej i agresywnej obrony, on to po prostu lubi. Do tego na pewno przygotował kilka nowinek taktycznych na to spotkanie – mówi Piotr Niedźwiedzki, który miał okazję z nim pracować w poprzednich rozgrywkach.

Jeśli chodzi o przedsezonowe starty Miasta Szkła Krosno, drużyna ta wygrała czterokrotnie – dwukrotnie z Timeout Polonią Leszno, raz z Biofarmem Basket Poznań oraz AZS-em PWSTE Jarosław. Za silny okazał się dwa razy najbliższy rywal – Sokół Łańcut – który wygrał 86:67 w Krośnie oraz 83:75 u siebie.

Sobotnie spotkanie będzie starciem dwóch nieco podrażnionych drużyn, bowiem my przegraliśmy w Prudniku 85:91, zaś nasz najbliższy rywal 78:80 na własnym parkiecie z ekipą z Opola. – Uważam, że ostatnia porażka może wpłynąć na nas tylko i wyłącznie motywująco. Już wyciągnęliśmy wnioski z tamtego spotkania i teraz chcemy się pokazać z dużo lepszej strony – mówi nasz środkowy. – Jesteśmy bardzo młodym zespołem. Myślę, że naszą szansę możemy widzieć w szybkim ataku, z którego chcemy przede wszystkim słynąć. Przypomnijmy, że przed tygodniem zdobyliśmy w tym elemencie aż 34 punkty przy 11 rywali, a na początek sezonu we własnej hali – 21. Chcemy odbudować się w Twierdzy – WKK Sport Center – która, liczymy, okaże się dla Szklanego Teamu pułapką bez wyjścia. Początek meczu o godzinie 18:00 w hali przy ul. Czajczej 19 we Wrocławiu. Bilety w cenach 5 zł – ulgowy, 10 zł – normalny będą do nabycia w kasie przed meczem (płatność gotówką). Podczas meczu zapewniamy dzieciom w wieku 3-7 lat opiekę w Sportowym Kąciku Malucha! Dla tych, których z nami nie będzie, zapewniamy transmisję za pośrednictwem kanału Sportlive: https://youtu.be/tvkkAZ2_XA4.