Po niezwykle zaciętym i emocjonującym pojedynku w Krośnie, który wygraliśmy 70:67, czas wrócić do WKK Sport Center. Naszym najbliższym rywalem jest beniaminek z Opola.

Historia zatoczyła koło. Zespół z Krosna we Wrocławiu w pewnym momencie przegrywał piętnastoma punktami i ostatecznie wygrał, na Podkarpaciu rywale prowadzili właśnie taką różnicą punktową jak u nas, a ostatecznie to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa. Zrewanżowaliśmy się podopiecznym Marcina Radomskiego, teraz czas zmierzyć się z zespołem Weegree AZS Politechnika Opolska.

W składzie naszego najbliższego rywala doszło do wielu zmian. Przede wszystkim na stanowisko trenera. Po słabym początku sezonu z bilansem 3-9 i ostatnim miejscu w tabeli, z klubem pożegnał się Dominik Tomczyk, który zaprowadził drużynę na zaplecze ekstraklasy. Nowym szkoleniowcem opolskiej ekipy został Rafał Knap, który w minionych rozgrywkach doprowadził Politechnikę Gdańską do drugiego miejsca w II lidze i awansu do I (klub jednak nie przystąpił do rozgrywek). Do I ligi wprowadził także m.in. GTK Gliwice czy MKS Dąbrowę Górniczą. Na początek swojej pracy w nowym klubie wygrał w Kołobrzegu 89:75. Aktualnie zespół z Opolszczyzny ma bilans 5-10, co daje mu przedostatnie miejsce w tabeli. Jeśli chodzi o zawodników – dołączyli Adam Skiba (rozgrywki rozpoczął w AZS-ie Częstochowa, II liga), Aleksander Załucki oraz, w dniu zamknięcia okienka transferowego, znany nam – Szymon Kiwilsza, który sezon rozpoczął w Legii Warszawa, jednakże problemy mięśniowe wykluczyły go z gry na dwa miesiące.

Dobra walka na deskach i jak najmniejsza liczba strat powinny być głównymi kluczami do zwycięstwa. Mimo że przyjeżdża zespół z dołu tabeli, pokazał on, że potrafi postraszyć. Ostatnio pokonał u siebie Miasto Szkła Krosno 104:101 po dogrywce. Rywale grają falami – potrafią zdobyć ponad sto punktów w meczu, innym razem 65. Zetknięcie się z naszą defensywą może być dla przeciwników bolesne i tego się trzymajmy.

Początek spotkania z Weegree AZS Politechniką Opolską w środę (22.01) o godzinie 18 w WKK Sport Center. Bilety w cenach 5zł – ulgowy, 10 zł – normalny będą do nabycia w kasie przed meczem. Każdy upoważnia do 15% rabatu w restauracji Active Hotel Wrocław. Transmisja będzie dostępna na kanale Sportlive na YouTube: https://youtu.be/CxeOcK91qws.