Czas wyzwań. Sprawdzian, który chcemy zdać na najwyższą ocenę. Za sprawą naszych juniorów starszych oczy kierujemy na Radom, gdzie przez weekend będą walczyć o awans do finałów mistrzostw Polski.

W tym roku do finałów mistrzostw Polski juniorów starszych można dotrzeć dwutorowo. Najpierw – poprzez młodzieżowy Puchar Polski. Awans do finałów tegoż turnieju, jednocześnie gwarantuje miejsce wśród ośmiu najlepszych drużyn w kraju, walczących  o mistrzostwo. My tę szansę straciliśmy. Będąc organizatorem jednego z dwóch półfinałów, podejmowaliśmy u siebie Legię Warszawa, Trefl Sopot oraz PGE Spójnię Stargard.

Wydawało się, że zaczęliśmy dobrze. Mecz z ekipą z Mazowsza układał się po naszej myśli… do czasu. Mimo dobrej pierwszej kwarty (28:15), w drugiej zdobyliśmy jedynie pięć punktów przy trzydziestu rywali. W drugiej połowie zaczęliśmy wracać na właściwe tory, jednakże to okazało się niewystarczające. Zbyt mocna okazała się także ekipa z Sopotu, która sprawiła, że w swojej hali w całym meczu zdobyliśmy zaledwie 45 punktów. Ostatni mecz wygraliśmy 84:55 i było to spotkanie na udowodnienie, że wcale nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.

Okazję do wykonania dużego kroku mamy w ten weekend (14-16.02). Drugą możliwością dotarcia do finałów mistrzostw Polski jest system, który znamy z minionych lat. Zatem znów gramy półfinały. Grupa? Zdecydowanie wymagająca. RTK Basket Radom, Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków, Enea UTP/Novum Astoria Bydgoszcz. Jako że młodzieżowy basket rządzi się swoimi prawami – wszystko wydarzyć się może!

Transmisje z meczów będą dostępne pod tym linkiem: https://www.youtube.com/playlist?list=PLXDjODjvl9OYD2T-sIEgQOympGi9VwU6v&fbclid=IwAR20xMuHRthlFrBNmrs-CfmebVsZkl8__yx0JsO1JNGJsmloY2MJPyOLkwU

TERMINARZ NASZYCH SPOTKAŃ

14.02 (PIĄTEK)

GODZINA 17:00 WKK WROCŁAW – RTK BASKET RADOM

15.02 (SOBOTA)

GODZINA 15:00 WKK WROCŁAW – CRACOVIA 1906 SZKOŁA GORTATA KRAKÓW

16.02 (NIEDZIELA)

GODZINA 10:00 ENEA UTP/NOVUM ASTORIA BYDGOSZCZ – WKK WROCŁAW