Czas na etap centralny w rywalizacji juniorów starszych. Po zakończonych rozgrywkach strefowych z bilansem 9-1, pora na udział w półfinałach Młodzieżowego Pucharu Polski, które rozegramy w dniach 31.01-02.02 w WKK Sport Center.

Młodzieżowy Puchar Polski to formuła wprowadzona od bieżącego sezonu. To także ostatni rok kategorii U20. Od kolejnego rywalizacja będzie toczyć się na poziomach U13, U15, U17 i U19. Skupiając się jednak na tym, co nas czeka już niedługo. Rozgrywki juniorów starszych na etapie centralnym będą rozgrywać się dwutorowo:

  1. Młodzieżowy Puchar Polski (MPP) z udziałem ośmiu drużyn wyłonionych poprzez Ranking. W pierwszej fazie dwa turnieje półfinałowe po 4 drużyny, do turnieju finałowego awansują po dwie drużyny z każdego półfinału. Turniej finałowy rozgrywany jest systemem Final Four w terminie półfinałów Mistrzostw Polski. Wszyscy uczestnicy turnieju finałowego MPP awansują do turnieju finałowego Mistrzostw Polski.
  2. Mistrzostwa Polski rozgrywane będą w trzech etapach. W ćwierćfinałach udział weźmie 12 drużyn. W tej fazie rozgrywki toczyć się będą w trzech grupach po cztery drużyny. Awans do półfinałów – z udziałem ośmiu drużyn – uzyskują: zwycięzcy grup ćwierćfinałowych, zespół o najlepszym bilansie z drugich miejsc w ćwierćfinałach oraz cztery zespoły, które odpadły z półfinałów Młodzieżowego Pucharu Polski. Półfinały rozgrywane będą w dwóch grupach po cztery zespoły, awans do finału uzyskują po dwa zespoły z grup półfinałowych oraz cztery pierwsze zespoły MPP.

W praktyce oznacza to tyle, że jeżeli nie zajmiemy któregoś z dwóch pierwszych miejsce w półfinale Młodzieżowego Pucharu Polski, nasza droga do finałów mistrzostw kraju z udziałem ośmiu najlepszych drużyn wcale nie jest zamknięta. Po prostu nieco się wydłuży, bowiem wtedy gra się w półfinałach mistrzostw Polski (jak dotychczas miało to miejsce).

W półfinale I zmierzą się zespoły: WKK Wrocław (gospodarz), PGE Spójnia Stargard, Legia Warszawa oraz Trefl Sopot. W II: Exact Systems Śląsk Wrocław (gospdarz), Asseco Arka U20 Gdynia, Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków, MKS Start Lublin.

Transmisje będą dostępne za pomocą kanału Sportlive na YouTube -> https://www.youtube.com/playlist?list=PLXDjODjvl9OZpD0D0QA25AqB9vC4Y-kiE&fbclid=IwAR2l7Fpzf9FEpZrHHBDY-EGeNC26oR-gQ09FM1cYvaARg9hEbP3mGT1mIXg.

Szczegółowy harmonogram:

PIĄTEK (31.01)

15:00 Legia Warszawa – WKK Wrocław

17:30 PGE Spójnia Stargard – Trefl Sopot

ZMIANA GODZINY MECZU Z 17:00 NA GODZINĘ 17:30

SOBOTA (01.01)

11:00 PGE Spójnia Stargard – Legia Warszawa

13:30 Trefl Sopot – WKK Wrocław

NIEDZIELA (02.02)

10:00 Legia  Warszawa – Trefl Sopot

12:30  WKK Wrocław – PGE Spójnia Stargard

Zapraszamy, by wspierać naszą drużynę od piątku do soboty w WKK Sport Center (ul. Czajcza 19) we Wrocławiu. Wstęp wolny.