Są zespoły, z którymi mamy do wyrównania pewne rachunki po pierwszej rundzie. Jednym z nich jest Pogoń Prudnik, którą w niedzielę (12.01) o godzinie 18 podejmiemy w WKK Sport Center.

Rok 2020 i drugą rundę rozpoczęliśmy wygraną w Kołobrzegu (96:92). W pierwszej na wyjazdach polegliśmy zaledwie dwa razy – w Prudniku oraz w Łowiczu. To właśnie rywal z Opolszczyzny przyjeżdża jutro do Wrocławia. Na ten moment ma na swoim koncie bilans 6-8, z czego 5-3 u siebie i 1-5 na wyjeździe. Mecze prudnickiej ekipy poza halą Obuwnik przychodzą im z trudnością podobnie jak w sezonie poprzednim (wówczas wygrali zaledwie dwa mecze wyjazdowe w całych rozgrywkach). W obecnym udało im się jak do tej pory pokonać zaledwie Energa Kotwicę Kołobrzeg na jej terenie 87:71. Zaznaczmy jednak, że blisko było w Słupsku, gdzie przegrali nieznacznie – 74:76. Zdarzył się jednak mecze, gdy stracili ponad sto punktów – 101 w Łańcucie. Z kolei 110 zdobyli u siebie przeciwko ekipie z Łowicza.

Nasze pierwsze starcie zakończyło się 91:85 na korzyść prudniczan. Wówczas trafili oni 17 rzutów na 38 za trzy przy naszych 8 trafieniach na 26 prób. Nasza szybka gra okazała się niewystarczająca na dobrze dysponowanych wówczas rywali. Pierwsza i druga kwarta zakończyły się remisem. Po przerwie popisaliśmy się serią 10-0 (61:51) i wydawałoby się, że będziemy kontrolować wynik. Na pewno możemy żałować końcówki spotkania – gospodarze tamtego starcia zaczęli trafiać, my zaś – zablokowaliśmy się – co przyczyniło się do końcowego rezultatu.

Niedzielny mecz to z jednej strony wyrównanie rachunków, z drugiej – chęć pokazania swojej dobrej dyspozycji przed własną publicznością. Początek o godzinie 18 w WKK Sport Center (ul. Czajcza 19). Bilety w cenach 5 zł – ulgowy, 10 zł – normalny będzie można nabyć przed meczem (płatność gotówką). Z każdym 15% rabatu do restauracji Active Hotel Wroclaw. Podczas meczu przygotowana będzie także Sportowa Strefa Malucha dla dzieci w wieku 3-7 lat! Możliwość obejrzenia transmisji LIVE:  https://youtu.be/Ukutw4KOoqs