Po bardzo dobry sezonie spędzonym w barwach Górnika Trans.eu Wałbrzych, przychodzi (a właściwie wraca) do WKK Wrocław. W rozgrywkach 2019/2020 w naszych barwach zobaczymy Piotra Niedźwiedzkiego!

Wicemistrz świata U17 z 2010 roku z Hamburga, dwukrotny uczestnik mistrzostw Europy U16 i U18. Raz wystąpił w reprezentacji U20 (dywizja B), ponadto brał także udział w mistrzostwach świata U19 w 2011 roku, na których Polska zajęła 7. miejsce. Z WKK Wrocław zdobył złoto mistrzostw Polski U20. Wówczas pokonaliśmy w finale Trefl Sopot 65:53, a Piotr został wybrany najlepszym zawodnikiem tych rozgrywek. Pochodzi z Wałbrzycha, ale to we Wrocławiu stawiał pierwsze kroki na parkietach ligowych (II liga w sezonie 2011/2012). Próbował swoich sił w ekstraklasie (Kotwica Kołobrzeg, PGE Turów Zgorzelec i BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski), jednak z pewnością nie z takim skutkiem, jakim sam by chciał.

W rozgrywkach 2014/2015 z Górnikiem Wałbrzych zdobył Puchar Polski PZKosz i został MVP. W finałowym meczu wałbrzyszanie pokonali SKK Siedlce 91:62, a Piotr zanotował wówczas 20 punktów, 12 zbiórek, 2 asysty i 3 bloki.  Ponownie w barwach Górnika kibice zobaczyli go w sezonie 2016/2017, wówczas został wybrany najlepszym zawodnikiem rundy zasadniczej II ligi mężczyzn. Następnie przeniósł się do Tarnobrzega, jednak tam nie dokończył sezonu z powodu kontuzji. Wrócił w rodzinne strony, gdzie prezentował się bardzo dobrze i był ogromną wartością tego zespołu. Został wybrany do pierwszej piątki rundy zasadniczej. Jego dobrą grę odzwierciedlały także statystyki – średnio 18,1 punktów, 10,6 zbiórek i 2,2 bloki na mecz. Ze swoją drużyną doszli do I rundy fazy play-off, w serii FutureNet Śląskowi Wrocław 1:3.

– Piotrek to jeden z najlepszych zawodników w tej lidze. Cieszę się, że po latach znowu będziemy mogli razem pracować – przyznaje trener Tomasz Niedbalski. Obecność Piotra Niedźwiedzkiego w naszym zespole będzie głównie stabilizacją w strefie podkoszowej. – Zawsze oczekuję od siebie lepszego sezonu niż poprzedni oraz tego, żeby kontuzje mnie omijały szerokim łukiem – mówi zawodnik. Co jego zdaniem będzie nas wyróżniać w tym sezonie na tle innych zespołów? – Myślę że na pewno szybka i dynamiczna gra, zaangażowanie i walka do ostatnich minut meczu.