Cechują go mądrość, opanowanie i inteligencja boiskowa. Czołowy rozgrywający I ligi mężczyzn i nasz wychowanek – Michał Jędrzejewski – postanowił zostać z nami na kolejny sezon.

Jędrzej zdobył z naszym klubem 7 medali mistrzostw Polski – 5 złotych (U14 – 2011, 2012; U16 – 2014; U18 – 2015, 2016), jeden srebrny (U20 – 2017) i brązowy (U20 – 2016). Przez dwa sezony grał u nas w II lidze, skąd przeniósł się do GTK Gliwice. Tam w I lidze pokazał się z dobrej strony i awansował z zespołem do ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce wystąpił w 18 meczach (średnio 05:38 minut na boisku), zdobywając średnio 0,8 punktu, rozdając nieco ponad jedną asystę w spotkaniu. Wrócił do WKK na sezon 2018/2019 i – w domu – udowodnił, że warto na niego stawiać. Stawiamy sobie oczywiście jak najwyższe cele, chcielibyśmy poprawić wynik z zeszłego sezonu.  Rok temu byliśmy bardzo nieprzewidywalnym zespołem i myślę, że dalej nas to będzie wyróżniało – przyznaje nasz rozgrywający.

Zebrane doświadczenie z pewnością zaprocentuje w najbliższych rozgrywkach. To mózg drużyny na boisku z umiejętnością ustawienia gry i jej stabilizacji. Sam przyznaje, że został we Wrocławiu: Przede wszystkim ze względów rozwojowych. Myślę, że mam za sobą dobry sezon, ale wiem, że mam kilka rzeczy do poprawy. Sztab szkoleniowy WKK jest na wysokim poziomie i dalsze treningi tutaj pozwolą mi się rozwinąć. W minionym sezonie zdobył 400 punktów (śr. 12,9), miał 100 zbiórek i 175 asyst (rozdawał średnio 5,6 w meczu), będąc tym samym w dziesiątce najlepiej asystujących graczy w lidze. Chciałbym wskoczyć na poziom wyżej w stosunku do zeszłego sezonu, a popracować nad dowodzeniem na boisku oraz braniem na siebie gry w ważnych momentach – mówi Michał Jędrzejewski.

Zachęcamy także do zapoznania się z krótką rozmową, podsumowującą poprzedni sezon w wykonaniu Michała: