Zawodnik z ogromnym charakterem i chęcią nieustannego rozwoju. Jak mówi trener Tomasz Niedbalski: – Kapitan zostaje na pokładzie! W kolejnych rozgrywkach w barwach WKK Wrocław ponownie zobaczymy Jakuba Koelnera!

Sezon 2019/2020 będzie jego czwartym, który spędzi na parkietach I ligi, a trzeci w barwach WKK. – – Świetna wiadomość dla klubu! Mam nadzieję, że przyszły sezon będzie jeszcze lepszy dla Kuby niż poprzedni – przyznaje trener Niedbalski. Kuba to nasz wychowanek, który już z rozgrywkach młodzieżowych pokazywał się z dobrej strony, także na poziomie reprezentacyjnym. To właśnie w 2010 roku w kategorii U17 wywalczył wicemistrzostwo świata, a w 2013 roku wraz z reprezentacją U20 wygrał mistrzostwa Europy dywizji B. Jeżeli chodzi o karierę seniorską – grał od II ligi po ekstraklasę. Na zapleczu ekstraklasy grał w barwach Jamalex Polonii 1912 Leszno, wówczas grał średnio 29 minut, notując średnio 13,5 p., 3,1 zb, 3,1 a.

Do WKK Barman powrócił po nieudanym sezonie w PGE Turowie Zgorzelec (wówczas ekstraklasa), będąc głodnym gry. – Poprzedni sezon pomógł mi odzyskać rytm gry i pewność siebie. Dodatkowo dodałem kilka zagrań do swojego arsenału – mówi zawodnik. – Chcę dalej się rozwijać, także mam nadzieję, że zrobię kolejny krok naprzód zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. W zakończonych rozgrywkach spędził na boisku średnio 28 minut, notując 14,3 p., 3,7 zb, 3,2 a. Niestety nie dokończył ich z powodu urazowego naderwania rozcięgna podeszwowego. Kontuzji doznał podczas derbowego meczu z FutureNet Śląskiem Wrocław. – Cały czas staram się dojść do optymalnej formy, jeszcze odczuwam skutki urazu, bo nierównomiernie obciążam nogi, ale z dnia na dzień robię postępy. Kuba w I lidze ma już na swoim koncie 1176 punktów, w minionych rozgrywkach trafił 80 trójek, co było czwartym wynikiem w rundzie zasadniczej.

Będziemy pewnie podobną charakterologicznie drużyną, ale mam nadzieję, że tym razem uda nam się zakwalifikować do strefy medalowej – przyznaje zawodnik. Miniony sezon zakończyliśmy na 5. miejscu, a ten pierwszy dla WKK w I lidze – drugim. Co łączyło obie drużyny? – Na pewno miały wspólny charakter. Walczyliśmy z każdym jak równy z równym, mimo że czasem na papierze wyglądaliśmy gorzej to nie pokazywaliśmy tego na boisku. W tym pierwszym sezonie (2013/2014 – dop.) na pewno mieliśmy więcej doświadczonych zawodników, teraz głównie byli to młodzi gracze, także każdy łyknął i posmakował I ligi. Mam nadzieję, że to zaprocentuje w przyszłym sezonie

Poza zamiłowaniem do grania w koszykówkę, Kuba lubi pisać także o tej zza oceanu. O NBA z perspektywy profesjonalnego gracza możecie poczytać na www.rzutkelnerski.pl.

Zachęcamy także do zapoznania się z krótką rozmową, podsumowującą poprzedni sezon w wykonaniu Kuby: