Kolejny przystanek na naszej drodze to Słupsk. Umocnieni sobotnią wygraną w Tychach, wyruszamy w długą podróż, by – podobnie jak w minionym sezonie w rundzie zasadniczej – sprawić niespodziankę w gorącej Gryfii.

Pokonanie STK Czarnych Słupsk 95:89 u siebie było nie lada wyzwaniem. Po słabszym początku sezonu, udowodniliśmy, że rośniemy w siłę. Już pierwsza kwarta tamtego starcia pokazała, że mamy ogromne apetyty na wygraną (35:20). Mimo że goście nas postraszyli i mieli swój moment, by nas przełamać w drugiej połowie, ta sztuka im się nie udała. Kluczowi zawodnicy nie włączyli się w ofensywę, a słabsza obrona tego zespołu z początku spotkania poskutkowała tym, że musieli nas cały czas gonić.

W minionym sezonie pokonaliśmy ekipę Mantasa Cesnauskisa dwukrotnie w rundzie zasadniczej i raz w fazie play-off (w Słupsku). To właśnie w hali Gryfia, gdzie niejednemu drą ręce, przełamaliśmy wyjazdową niemoc po 7 przegranych meczach z rzędu poza domem, wygrywając 73:71.

Środowe starcie będzie meczem lidera z wiceliderem tabeli. Bilans słupszczan wynosi 14-6, z czego imponujący 10-1 w domu oraz 4-5 na wyjeździe. W hali Gryfia pokonali ich jedynie gracze z Wałbrzycha (80:75), ale zaznaczmy, że blisko tej sztuki były także ekipy z Kłodzka czy Prudnika. Nieprzewidywalne Opole tym razem okazało się pogromcą właśnie Czarnych, którzy ostatni mecz (przegrany po dogrywce 105:111) kończyli w… czterech. Na Opolszczyznę przyjechali w dziewięciu, a spotkania z powodu przekroczonego limitu fauli nie dokończyli Marcin Dutkiewicz, Damian Janiak, Filip Małgorzaciak, Patryk Pełka i Wojciech Fraś. Mimo tego, mecz w Słupsku z pewnością będzie inną historią. Już teraz zacieramy ręce zwłaszcza na pojedynek najlepszych rozgrywających w lidze, czyli Michała Jędrzejewskiego i Adriana Kordalskiego. Na tego też zawodnika z pewnością musimy uważać. Kluczem powinno być także zatrzymanie Filipa Małgorzaciaka, notującego średnio 17 punktów na mecz. Mamy przewagę pod koszem i właśnie ją powinniśmy między innymi wykorzystać.

Początek spotkania w Słupsku w środę (12.02) o godzinie 18. Transmisja będzie dostępna pod tym linkiem: https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Koszykowka/Liga-1_liga/Sezona-2019-2020/187719-STK-Czarni-Slupsk-WKK-Wroclaw-1-LM-23-kolejka.htm