25.01.2016

Zespół WKK Wrocław zakończył rozgrywki w Dolnośląskiej Lidze Młodzików.

#

Pierwszy zespół młodzików rozegrał ostatnie spotkania w lidze młodzików w okręgu dolnośląskim.

W dniu 17.01.2016 r. zespół prowadzony przez trenera Macieja Grzybka udał się na mecz do Jeleniej Góry. Mecz vice lidera z trzecim zespołem zapowiadał się ciekawie, gdyż mecze rozgrywane w hali przy ul. Sudeckiej nigdy nie należały do najłatwiejszych. Pierwsze spotkanie we Wrocławiu zakończyło się wyraźnym zwycięstwem koszykarzy WKK 74:19, dlatego gospodarze z Jeleniej chcieli jak najlepiej zaprezentować się przed własna publicznością.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, bierna postawa w obronie naszych koszykarzy i chaos w ataku spowodowały iż po 6 minutach zawodnicy z Jeleniej Góry prowadzili 13:5, szybko wzięty czas przez trenera Grzybka i kilka uwag spowodowały, że koszykarze WKK „obudzili” się i rozpoczęli odrabianie strat, ważną „trójkę” rzucił Adam Hutnik, kolejne punkty dorzucili Patryk Dochniak, Adrian Herda, Eryk Moździerz i młodzi koszykarze WKK schodzili po pierwszej kwarcie prowadząc 19:16.

Początek drugiej kwarty należał do Łukasza Woźniakiewicza, który w dwóch kolejnych akcjach ofensywnych rzucił zza linii 6,75, kolejną trójkę dorzucił Jan Zieniewicz, oraz wykończył ładną zespołową akcję spod kosza, ten obrót sytuacji wyraźnie podciął skrzydła gospodarzom a pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 41:28 dla młodzików z WKK.

#

Trzecia kwarta zadecydowała o dalszym przebiegu spotkania, bardzo szczelna defensywa, cierpliwa i konsekwentna gra w ataku spowodowały iż tę część spotkania nasz zespół wygrał 31:9 a na tablicy wyników widniał rezultat 34:72.
Ostatnia odsłona także należała do WKK, szybko zdobyte 6 punktów tylko utwierdziły w przekonaniu że zwycięzca może być jeden. Jednak w pewnym momencie w nasze szeregi wkradło się rozluźnienie i brak koncentracji, zbyt dużo strat i prostych błędów, dało na chwilę rozwinąć skrzydła przeciwnikom jednak i tę kwartę wgrał zespół WKK a w konsekwencji całe spotkanie 90:51.

Przed meczem uczulałem chłopaków żeby dobrze wejść w mecz, niestety nasz poziom pobudzenia i agresywności był na niskim poziomie, co przełożyło się na grę w pierwszych minutach meczu. Kolejny raz rozpoczynamy mecz bez koncentracji i realizacji założeń przedmeczowych. Cieszy jednak fakt, że zdołaliśmy się szybko pozbierać, grając cierpliwie w ataku i szczelnie w obronie potrafiliśmy kontrolować przebieg spotkania. Ważnym czynnikiem była także skuteczność rzutów z dystansu i półdystansu (6 celnych rzutów za 3 pkt. przyp. Red.), co doprowadziło do wyciągnięcia defensywy przeciwników spod kosza i ułatwiło także grę na penetracji. Jednak cały czas musimy pracować nad naszą koncentracją i realizacją założeń przedmeczowych, gdyż może ona mieć kluczowe znaczenie w dalszych spotkaniach ”– podsumowuje trener Maciej Grzybek

KS Sudety Jelenia Góra – WKK Wrocław 51:90 (16:19, 12:22, 9:31, 14:18)

Skład WKK Wrocław – Zbigniew Stasieńko, Mikołaj Koelner, Szymon Kilian, Patryk Dochniak, Jan Zieniewicz, Cyprian Jarosz, Adrian Herda, Łukasz Woźniakiewicz, Tomasz Banaszczyk, Adam Hutnik, Eryk Moździerz, Miłosz Stachowski.

#

W niedzielne przedpołudnie 24 stycznia w hali AWF-u Wrocław, stanęły naprzeciwko siebie zespoły WKK Wrocław i Turowa Zgorzelec, który zajmuje ostatnie miejsce w lidze. Jednocześnie było to ostatnie spotkanie w ramach Dolnośląskiej Ligi Młodzików. Zdecydowanym faworytem tego meczu byli podopieczni trenera Grzybka i udowodnili to już w pierwszej kwarcie, wychodząc bardzo agresywnie w obronie. Kilka przechwytów, mądra gra w defensywnie i dobrze rozgrywany szybki atak, przekuł się w zdobycz punktową. Młodzi koszykarze ze Zgorzelca nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie rozpędzonych zawodników WKK. Całe spotkanie miało jednostronny przebieg; sukcesywne powiększanie przewagi punktowej, poprawna defensywa sprawiły, że ostatni mecz zakończył się zwycięstwem WKK Wrocław różnicą 103 pkt !.

#

Kolejne spotkania nasi koszykarze rozegrają już po feriach zimowych z drużynami ze strefy lubuskiej.

WKK Wrocław – KKS Turów Zgorzelec 122:19 (39:2, 27:6, 25:2, 31:11)

Skład WKK Wrocław – Zbigniew Stasieńko, Mikołaj Koelner, Patryk Dochniak, Jan Zieniewicz, Cyprian Jarosz, Adrian Herda, Łukasz Woźniakiewicz, Tomasz Banaszczyk, Adam Hutnik, Eryk Moździerz, Miłosz Stachowski.

O krótkie podsumowanie poprosiliśmy trenera Macieja Grzybka – „Pierwszy etap rozgrywek możemy zapisać na plus. Szkoda niewykorzystanej szansy w meczu ze Śląskiem Wrocław, jednak na tym świat się nie kończy. Patrzymy długofalowo na szkolenie młodzieży w naszym klubie i temu też przyświecają te rozgrywki. Musimy jednak pamiętać, że bez ciężkiej pracy na treningach, świadomości wykonywania poszczególnych zadań czy założeń nie osiągniemy określonego celu. Przyświecać powinna nam zespołowość a nie indywidualizm. Koszykówka to gra zespołowa składająca się z wielu czynników, jej wielopodmiotowość w działaniach ofensywnych i defensywnych sprawia, że musimy koncentrować się nad każdym elementem technicznym i taktycznym, wykonując je z odpowiednim zaangażowaniem i determinacją. Trenujemy aby podnosić nasz poziom wiedzy i umiejętności, co może w przyszłości mieć owocne korzyści dla klubu jak i zawodników. Przed nami obóz sportowy, który pozwoli nam wyeliminować błędy i poprawić naszą jakość gry. Także wszystkich kibiców i sympatyków koszykówki zapraszam na nasze mecze już po feriach”