WROCŁAWSKI KLUB KOSZYKÓWKI

#

#

#

#

2018-04-30 14:43:49

Zaczynamy walkę!

#

W weekend (04-06.05) w WKK Sport Center drużyny z kategorii U14 będą rywalizować o awans do półfinałów mistrzostw Polski. Naszymi przeciwnikami w grupie V są: UKS Siódemka Sopot, UKS MOSM Bytom oraz TS Wisła Kraków. -Nie jest to grupa śmierci, alejedna z mocniejszych jakie rozlosowano. Na pewno Trefl będzie najmocniejszym zespołem, zresztą był u nas na turnieju w styczniu i nie był to łatwy mecz dla nas. Wygraliśmy, ale to nie było łatwe spotkanie i teraz też tak będzie. Myślę, że solidnym zespołem będzie Bytom, a Wisła może nieco odstawać od reszty – ocenia trener naszego zespołu, Michał Rutkowski. -To specyficzna kategoria. Kluczem jest znalezienie optymalnych piątek.

Za naszą drużyną kilka sparingów, które dla niektórych okazały się pechowe. -W sobotę (21.04) graliśmy sparing z Kasprowiczanką Ostrów Wielkopolski, z zespołem z rocznika 2003, który w zeszłym roku odpadł w półfinale. Przegraliśmy kilkoma punktami, ale najważniejsze, że rozegraliśmy dobre zawody. To napawa optymizmem, że jesteśmy w dobrej formie -– przyznaje trener Rutkowski. -Martwi to, żeprzez kontuzje, dwóch bardzo ważnych graczy wyleciało nam ze składu. Musimy wymyślić jakieś rozwiązanie na najbliższy weekend.

Zaznaczmy, że nasz zespół w tym sezonie wygrał rozgrywki Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Młodzików, przegrywając zaledwie jedno z 26 spotkań (67:70 w 3 kolejce z PGE Turowem Zgorzelec).

Wspomnijmy jeszcze o sukcesie kadry Dolnego Śląska na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawodnicy pod wodzą szkoleniowca naszego zespołu zdobyli srebrny medal, przegrywając w finale 55:66 z kadrą województwa śląskiego. -Zdobyliśmy srebro, ale tak naprawdę nikt na nas nie stawiał. Wygraliśmy jedno spotkanie we wszystkich rozgrywanych sparingach, a resztę przegraliśmy bardzo widocznie. Do Łańcuta pojechaliśmy jednak dobrze przygotowani i z wiarą, że możemy zrobić dobry wynik – mówi trener Michał Rutkowski. -W tej kadrze było sześciu chłopców od nas, a dwóch nie pojechało ze względów zdrowotnych. Szóstka ma już taką imprezę za sobą i mam nadzieję, że doświadczenie tych graczy wyniesione z OOM zaprocentuje w rozgrywkach klubowych.


HARMONOGRAM MECZÓW

PIĄTEK (04.05)

16:30 WKK Wrocław – TS Wisła Kraków

19:00 UKS Siódemka Sopot – UKS MOSM Bytom

SOBOTA (05.05)

12:00 TS Wisła Kraków – UKS MOSM Bytom

14:30 WKK Wrocław – UKS Siódemka Sopot

NIEDZIELA (06.05)

10:00 UKS Siódemka Sopot – TS Wisła Kraków

12:30 UKS MOSM Bytom – WKK Wrocław

Szeroki skład naszego zespołu:

Szymon Paluch, Kamil Kubiak, Damian Mijalski, Bartosz Jadaś, Paweł Szponder, Wojciech Koczapski, Filip Kowalski, Ignacy Prokop, Marcel Grys, Adam Böttcher, Adam Domatowicz, Kamil Kaczor, Krzysztof Zając, Michał Januszkieewicz, Mateusz Kudzia, Igor Drab

Trener: Michał Rutkowski

Asystent: Tomasz Rybak

Powiązane artykuły