#

2017-06-13 17:12:41

WKK Mistrzem Polski U16!

#

Wczoraj zakończył się w Ostrowie turniej finałowy mistrzostw Polski w koszykówce kadetów. Nasi zawodnicy zagrali świetne zawody, w których finałowym spotkaniu rozgromili Zastal Zielona Góra 82:53. Trzecie miejsce przypadło w udziale Treflowi Sopot, który w meczu o brąz pokonał La Basket Warszawa 84:69. Na 5 miejscu finał zakończyli koszykarze ostrowskiej Kasprowiczanki. Podopieczni Andrzeja Suskiego pokonali wczoraj w decydującym spotkaniu SPK Białystok 71:70.

Trener rocznika 2001 Łukasz Dziergowski mówi: "Wiedziałem że z czasem ten zespół odpali i będzie mógł grać tylko lepiej." W trakcie sezonu wielu zawodników borykało się z różnymi problemami, lecz w kluczowym, najważniejszym momencie na szczęście wszyscy byli w pełni sił by sięgnąć po upragniony złoty medal.

Chłopaki z WKK zostali wyróżnieni nagrodami: Mateusz Kaszowski otrzymał tytuł MVP drużyny, Aleksander Lentka znalazł się w pierwszej piątce turnieju, a Igor Yoka-Bratasz został MVP całych zawodów!

Serdecznie gratulujemy całej drużynie, trenerowi Dziergowskiemu, cieszymy się razem z wami i liczymy na wiele takich okazji do radości w przyszłości!