WROCŁAWSKI KLUB KOSZYKÓWKI

#

#

#

#

2019-04-08 17:33:00

Stan rywalizacji - remis

#

Bilans 1-1 po wyjeździe do Słupska z jednej strony bralibyśmy w ciemno, z drugiej – znamy swoje mocne strony. I choć jedną z nich nie były w tym sezonie wyjazdy, rywalizacja z STK Czarnymi jest wyjątkowo ciekawa i zacięta. W drugim meczu przegraliśmy 71:77 i wracamy na dwa mecze do Wrocławia.

W drugim meczu z STK Czarnymi Słupsk trener Tomasz Niedbalski postawił na tę samą piątkę, co dzień wcześniej, czyli – Michała Jędrzejewskiego, Dominika Rutkowskiego, Damian Pielocha, Jakuba Patokę i Bartosza Ciechocińskiego. Pierwsze minuty to błędy zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Niemoc ofensywą przełamał dla gospodarzy Adrian Kordalski, którzy zaraz wyszli na prowadzenie 7:0. U nas ton gry napędzał Michał Jędrzejewski, a zza łuku włączyli się Damian Pieloch i Łukasz Uberna. Mimo to pierwszą partię przegraliśmy 18:22. W kolejnej wyszliśmy na jednopunktowe prowadzenie po skutecznym rzucie z półdystansu Michała Jędrzejewskiego. Gospodarze jednak zdobyli dwanaście punktów z rzędu, a ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się na ich korzyść 38:29.

Bardzo dobrze pracowaliśmy w defensywie, gospodarze – nie bez powodu – maksymalnie wykorzystywali swoją przewagę w polu trzech sekund. Do tego dołożyli rzuty z dystansu. My jednak, mimo ponad dziesięciopunktowej straty, nie odpuszczaliśmy. Choć trzeba przyznać - słupszczanie złapali rytm. Mściły się na nas niedokładne podania czy niewykorzystane rzuty z czystych pozycji. Ciężar gry wziął na siebie Michał Jędrzejewski, który w całym spotkaniu zdobył 20 punktów, do tego dołożył 2 zbiórki, 6 asyst i 5 przechwytów, a ofensywę ciągnął także Jakub Patoka. Mimo straty, nie odpuszczaliśmy, a wspomniani już Pieloch i Uberna nie wahali się przy rzutach zza łuku. Mieliśmy jednak kilka szans, których nie wykorzystaliśmy, a które zemściły się w końcowym rezultacie.

STK CZARNI SŁUPSK – WKK WROCŁAW 77:71 (22:18, 16:11, 20:18, 19:24)

SŁUPSK: Jakubiak 18, Kordalski 17, Pełka 10, Rduch 10, Długosz 8, Cechniak 6, Wieczorek 5, Wyszkowski 3, Seweryn 0

WKK: Jędrzejewski 20, Pieloch 15, Patoka 13, Uberna 11, Rutkowski 7, Fiedukiewicz 3, Ścibisz 2, Ciechociński 0, Józefiak 0, Kroczak 0

Powiązane artykuły