#

28.02.2016

SPORTOWEFAKTY.PL: Brązowe WKK

#

„Gospodarze turnieju, wcześniej udowadniający zdecydowanie swoją wyższość nad rywalami, muszą obejść się smakiem. Koszykarze Śląska Wrocław przegrali w finale z Asseco Gdynia aż 40:62. Z kolei brązowe medale zawisły na szyjach koszykarzy WKK Wrocław.

Mecz o trzecie miejsce wyraźnego faworyta nie miał. Co prawda psychologiczną przewagę mogli mieć zawodnicy WKK, którzy w fazie grupowej pokonali Zastal 81:67, niemniej w starciach półfinałowych dużo lepiej zaprezentowali się zielonogórzanie. Z drugiej zaś strony stracili oni w meczu ze Śląskiem bardzo dużo sił. I chyba właśnie to okazał się czynnik determinujący poczynania podopiecznych Arkadiusza Miłoszewskiego, którzy od samego początku prezentowali się dużo słabiej niż wrocławianie.

Spotkanie rozstrzygnęło się dość szybko. Już po 20 minutach gry WKK prowadził 44:22. Dla zielonogórzan nie do zatrzymania był duet Szymon Kiwilsza - Michał Kapa. Obaj nie zagrali najlepszego meczu półfinałowego, jednak dzień później udowodnili, że stanowią wielką wartość dla swojego zespołu. Trzecia kwarta także nic nie zmieniła. Po niej było już jednak pewne, że to WKK znajdzie się na najniższym stopniu podium, bowiem po 30 minutach prowadził już 66:38.

Ostatnia kwarta była już jedynie dograniem meczu do końca. Wyraźnie rozluźnieni wrocławianie swoje pierwsze punkty w tej części zdobyli dopiero po ponad 5 minutach gry, ale mogli sobie na to pozwolić, bowiem nierealnym wręcz było, aby dali się dogonić Zastalowi, który nie miał tak naprawdę żadnych atutów po swojej stronie. Brązowe medale zasłużenie trafiły zatem do graczy WKK, którzy podnieśli się po słabym meczu półfinałowym i potrafili zdominować rywali w meczu o podium”.