#

2016-05-23 08:49:08

PZKOSZ.PL: WKK WROCŁAW MISTRZEM POLSKI JUNIORÓW 2016

#

Pełen zwrotów akcji był tegoroczny finał mistrzostw Polski do lat 18 mężczyzn. Lepsi koszykarze WKK Wrocław, którzy po zaciętym spotkaniu pokonali Exact Systems Śląska Wrocław 69:64. MVP turnieju finałowego został wybrany Michał Jędrzejewski. Trzecie miejsce wywalczył MKS Dąbrowa Górnicza.

(…)

To było spotkanie godne decydującego meczu o mistrzostwie Polski. Oba zespoły w drodze do wielkiego finału nie przegrały żadnego meczu na centralnym szczeblu rozgrywek. Więcej spotkań musieli rozegrać koszykarze WKK, którzy w rozgrywkach prowadzonych przez Dolnośląski Związek Koszykówki znaleźli się niżej w tabeli i swoją przygodę z ogólnopolskimi turniejami rozoczynali od ćwierćfinałów.

Starcie o złoto lepiej rozpoczęli zawodnicy Exact Systems Śląska Wrocław. Podopieczni Jacka Krzykały i Tomasza Jankowskiego do przerwy prowadzili różnicą ośmiu punktów, trafiając w tym czasie siedem rzutów z dystansu, przy zaledwie dwóch rywali. Kiedy na rozpoczęcie trzeciej odsłony Olaf Wysocki zwiększył prowadzenie gospodarzy turnieju finałowego do 11 punktów, a po chwili na tablicy świetlnej pojawił się wynik 46:33, wydawać by się mogło, że niesieni dopingiem publiczności zawodnicy Exact Systems Śląska będą w stanie utrzymać swoją przewagę.

Nic bardziej mylnego. WKK kolejny fragment spotkania wygrało 12:1, przez blisko pięć minut nie pozwalając rywalom oddać celnego rzutu z gry, i mecz się wyrównał. Jeszcze przed przerwą po sześciu punktach z rzędu rezerwowego Jakuba Kobela zespół Tomasza Niedbalskiego i Sebastiana Potocznego wyszedł na nieznaczne prowadzenie.