#

#

2016-10-12 20:49:26

Relacja z meczów WKK U16 i U18 – Chromik vs WKK, WKK II vs Gwardia.

W zeszłą środę (05.10.2016) swój sezon zainaugurowali kadeci WKK Wrocław. Swój pierwszy mecz przyszło im rozegrać w Żarach.

Zespół Chromika to bardzo niewygodny rywal, szczególnie we własnej hali. Tak też było i tym razem. Już na samym początku zawodnicy z Żar rozpoczęli niezwykle ambitnie. Kilka celnych rzutów pozwoliło im nabrać wiary w siebie. Dzięki temu pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 18:11. W drugiej kwarcie entuzjazm miejscowych opadł, a swój rytm zaczęli łapać Wrocławianie. Kwarta wygrana 23:5 pozwoliła przejąć kontrolę nad wydarzeniami na boisku drużynie WKK Wrocław. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a goście osiągnęli w pewnym momencie 31 punktów przewagi. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 54:76 dla przyjezdnych.

Najlepszymi zawodnikami wrocławskiego zespołu byli Wojciech Bekacz i Igor Yoka-Bratasz. Świetnie zagrali także Tomasz Madejski i Jan Zieniewicz. Ciekawostką meczu jest fakt, że w całym meczu drużyna z Żar uzyskała tylko 5 przewinień przy 23 gości.

(U-16) UKS CHROMIK ŻARY - WKK WROCŁAW 54:76 (18:11, 5:23, 11:28, 20:14)

Yoka-Bratasz 19, Błasiak 0, Lentka 2, Krzyżyński 4, Zieniewicz 11, Kaszowski 10, Bekacz 10, Eitelthaler 3, Madejski 14, Łańcucki 3.

W meczu juniorów pomiędzy drugim zespołem WKK a miejscowym rywalem MKS Gwardia Wrocław tylko pierwsza kwarta była wyrównana. W każdej kolejnej rosła przewaga WKK. Mecz był jednostronnym widowiskiem, a wszyscy zawodnicy Wrocławskiego Klubu Koszykówki mieli okazję się wykazać. Z dobrej strony zaprezentował się Kacper Błasiak oraz Jakub Król (rocznik 2001), a nie do zatrzymania byli Kroczak, Zaworski oraz Adrian Kwiatkowski.

(U-18) WKK II WROCŁAW - MKS GWARDIA WROCŁAW 117:52 (22;15, 33:6, 30:14, 32:17)

Błasiak 6, Zieniewicz 0, Bekacz 6, Eitelthaler 12, Madejski 8, Łańcucki 2, Król 10, Kwiatkowski D. 10, Kwiatkowski A. 19, Zaworski Piotr 21, Kroczak 15, Omelan 8.