#

24.10.2015

Przegrana WKK w Sudetach.

#

Dzisiejsze spotkanie zespół WKK Wrocław rozpoczął bardzo dobrze, jednak po kilku minutach to gospodarze wyszli na prowadzenie, wygrywając pierwszą kwartę 6-cioma punktami. Podopieczni Tomasza Niedbalskiego kontrolowali przebieg spotkania, aktywność w obronie wymuszała straty przeciwnika i schodząc do szatni to nasz zespół cieszył się przewagą. Trzecia kwarta rozpoczęła się po naszej myśli, pewności w ataku dodał Szymon Kiwilsza, trafiając z dystansu, jednak z czasem do głosu dochodziło doświadczenie zawodników z Jeleniej Góry. Popisowo prowadził swój zespół Łukasz Niesobski, autor 31 punktów, który trafiał w kluczowych momentach i nie pomylił się ani razu stając na linii rzutów wolnych. W czwartej kwarcie trafienie za 3 punkty Patryka Wilka dało jeszcze nadzieję na zwycięstwo, jednak to gospodarze lepiej wykorzystywali szanse w ataku, wygrywając całe spotkanie 82:75. Na uwagę zasługuje kolejne wystąpienie Michała Jodłowskiego, który zagrał na 100% skuteczności, oraz fakt, ze na drugoligowych parkietach zadebiutował Maciej Jaremkiewicz. Kolejne spotkanie już w następną sobotę z bardzo wymagającym przeciwnikiem Polonią Leszno.

KS Sudety Jelenia Góra – WKK Wrocław 82:75 (22:16, 12:25, 20:11, 28:23)
Punkty WKK: J. Kobel 4, B. Rodak 0, P. Ścibisz 6, M. Jodłowski 23, S. Kiwilsza 22, M. Jaremkiewicz 0, K. Fiedukiewicz 2, P. Wilk 12, M. Kapa 4, D. Rutkowski 12.