#

2019-04-11 14:41:19

Półfinały mistrzostw Polski U18

#

Po ćwierćfinałach zakończonych przez nas na drugim miejscu, czas zmierzyć się w kolejnym etapie rozgrywek. Naszymi półfinałowymi rywalami się Legia Warszawa, Szkoła Gortata Politechnika Gdańska oraz Enea Novum/Astoria Bydgoszcz.

W tym sezonie rozgrywki strefowe nasz zespół pod wodzą trenerów Jerzego Szambelana i Tomasza Rybaka zakończył na 3. miejscu z bilansem 14-4. Na ćwierćfinały udaliśmy się do Stargardu, gdzie wygraliśmy 73:47 z UKS-em Regis Wieliczka, 101:62 z MOSiR-em Bielsk Podlaski, a przegraliśmy ostatniego dnia turnieju 55:78 z gospodarzami, KS Procar Spójnią Stargard. Do naszego zespołu po kontuzjach wrócili Tomasz Madejski i Aleksander Lentka. Sam skład zasilili gracze z rocznika 2003 – Michał Nowak, Mateusz Głodek, Szymon Kilian oraz Michał Jagodziński – którzy w miniony weekend awansowali do półfinałów w swojej kategorii wiekowej. W zespole znalazł się także Szymon Paluch z rocznika 2004. Nasza gra była momentami szarpana, a problemy sprawiały nam zwłaszcza pierwsze kwarty meczów – w żadnym z trzech meczów, nie prowadziliśmy od początku. Ze Stargardu wróciliśmy z bilansem 2-1.

Drugie miejsce pozwoliło nam pozostać w rywalizacji w rozgrywkach centralnych. Kolejny etap – półfinały. Na nie udamy się do Bydgoszczy, gdzie oprócz z gospodarzami zmierzymy się z Legią Warszawa i Szkołą Gortata Politechnika Gdańska. Dla Legionistów to początek rozgrywek, bowiem bezpośrednio awansowali ze strefy. Z kolei gracze z Gdańska dość gładko przebrnęli przez ćwierćfinały (bilans 3-0), będąc tuż za Asseco Arką Gdynia najlepiej punktującą drużyną na tym etapie. Wygrali kolejno 98:58 ze MKS-em Start Lublin, 100:83 z UKS-em Kaspro Ostrów Wlkp. i 99:74 z KS Cracovią 1906 Kraków. Zespół Enea Novum/Astorii Bydgoszcz podobnie jak gdańszczanie – w poprzedniej fazie zajęli pierwsze miejsce z bilansem 3-0, a największy bój, który rozstrzygnął się dopiero w ostatniej kwarcie, stoczyli z Żakiem Żory (wygrana 74:70).