#

10.01.2016

Pewne zwycięstwo WKK w meczu z AZS Politechnika Poznań.

#

Pewne zwycięstwo odnotowali zawodnicy WKK Wrocław w meczu II ligi. Sobotnim przeciwnikiem Wrocławian była drużyna AZS Politechniki Poznań.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia WKK. Zawodnicy Tomasza Niedbalskiego bardzo dobrze bronili i narzucili szybkie tempo w ataku. Taka gra dała efekt w postaci prowadzenia 10:2, uwieńczonego "power dunkiem" Szymona Kiwilszy. Gracze z Poznania nie przestraszyli się jednak dynamicznej gry WKK. Po opanowaniu emocji mozolnie zaczęli ograbiać straty, co pozwoliło im zakończyć I kwartę wynikiem 12:18.

#

Druga ćwiartka wyglądała podobnie. Zespół WKK nie zwalniał tempa. Ręce same składały się do oklasków po zespołowych akcjach Wrocławian. Szybkie dzielenie się piłką i dobre panowanie nad rytmem gry przez rozgrywających (Ścibisz, Kobel, Jędrzejewski) powodowały momentami spustoszenie w obronie Poznaniaków. Dzięki takiej grze gospodarzom udało się uzyskać 13-punktową przewagę do przerwy.

Po zmianie stron drużyna WKK kontrolowała przebieg gry. Grający ambitnie zawodnicy AZS poprawili skuteczność w ataku, ale ich defensywa nie zatrzymała ofensywy zespołu Tomasza Niedbalskiego i III kwarta kończy się remisem 21:21.

Ostatnia część meczu to już pełna dominacja Wrocławskiego Klubu Koszykówki. Wygrywając ją 27:15, gospodarze przypieczętowali swoje zwycięstwo.

#

Bardzo dobre spotkanie rozegrał cały "team" WKK. Na uwagę zasługuje skuteczność w rzutach za 3 punkty. W całym meczu 16/30 (53,3%). Nie można też przeoczyć wyśmienitej dyspozycji Kamila Fiedukiewicza. Młody zawodnik WKK imponował pewnością w grze i dobrą decyzyjnością (22 pkt., 6/10 za 3, 4 zb., 2 as.).

WKK Wrocław - AZS Politechnika Poznań 88:63 (18:12, 22:15, 21:21, 27:15)

Punkty: Jędrzejewski 5, Kobel 4, Ścibisz 4, Józefiak 7, Gawlina 2, Jodłowski 9, Kiwilsza 10, Kruczała 0, Fiedukiewicz 22, Wilk 10, Kapa 6, Rutkowski 9.