WROCŁAWSKI KLUB KOSZYKÓWKI

#

#

#

#

2018-08-20 20:13:50

Łukasz Uberna dalej w WKK

#

Łukasz (rocznik 1999) ma 200 cm wzrostu i jest wychowaniem WKS-u Śląska Wrocław. Znajomi namówili go do wzięcia udziału w treningu koszykarskim i został przy baskecie do teraz. Ze Śląskiem zdobył dwa medale młodzieżowych mistrzostw Polski – srebro U14 (2013) oraz U16 (2014). Do WKK dołączył w sezonie 2015/2016 i wówczas zdobył złoto mistrzostw Polski juniorów. Nasz zawodnik ma jeszcze dwa srebra – oba w kategorii U20 (2017, 2018) – a w najbliższym sezonie to jego rocznik będzie wiódł prym w juniorach starszych. Z naszym klubem zdążył już także zebrać doświadczenie drugoligowe. W minionym sezonie grał średnio 21 minut w meczu, zdobywając 6,5 punktu oraz 4,8 zbiórek.

Jak mógłbyś podsumować poprzedni sezon na parkietach drugoligowych w swoim wykonaniu?

ŁUKASZ UBERNA: - Uważam, że mógł być troszeczkę lepszy, ale zebrałem cenne doświadczenie. Trochę się ograłem, wiem nad czym musiałem pracować przez te wakacje, żeby stać się lepszym i w I lidze nie popełniać takich błędów jak na parkietach drugoligowych.

To nad czym głównie pracowałeś?

Trochę nad siłą, żeby wzmocnić się fizycznie. Nad rzutem, decyzyjnością i nad tym, by być pewniejszym siebie, bo myślę, że to też pomaga.

To był Twój drugi sezon w II lidze. Czy już teraz widzisz u siebie zmianę?

W porównaniu do pierwszego sezonu na pewno. Myślę, że w tym pierwszym sezonie grałem mniej. W drugim trener dawał mi więcej minut, niektóre mecze mi wychodziły, ale nad niektórymi wolałbym zapomnieć.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że to ten moment, gdy kończycie młodzieżową koszykówkę. Jak myślisz, jakie będzie to przejście dla Ciebie?

Wydaje mi się, że jeżeli nadal będę pracować i trener da mi jakąś szansę pokazania się w I lidze, postaram się ją wykorzystać. Postaram się, by wyszło to jak najlepiej.

Jakie doświadczenie możesz wynieść z koszykówki młodzieżowej?

Prawdę mówiąc, że największe doświadczenie zebrałem mimo wszystko w II lidze. Można powiedzieć, że w młodzieżówce łapałem doświadczenie jako osoba młodsza w starszym roczniku, gdzie starsi koledzy podpowiadali mi co mam robić, jak się zachowywać na boisku.

Skoro o tym mówisz, jak teraz trenuje Ci się ze starszymi kolegami?

To zawodnicy, którzy grali w ekstraklasie albo w I lidze i mówią nam, jak mamy się zachowywać, co robić. Wiedzą to lepiej, bo zebrali to doświadczenie, grając na wyższych szczeblach rozgrywkowych. Granie z nimi wymusza na nas młodszych to, żebyśmy byli bardziej skoncentrowani na tym, co się robi. Trzeba się bardziej przykładać i myślę, że powinno nam to wyjść na dobre.

Powiązane artykuły