#

#

2018-04-05 08:15:15

Kadeci wygrywają turniej w Czechach

W dniach 26.03-28.03.2018 r. Zespół kadetów U-16 WKK Wrocław wziął udział w międzynarodowym turnieju Easter Cup 2018 organizowany w czeskiej miejscowości Prostejov.

W pierwszym meczu turnieju Nasz zespół pokonał gospodarza BCM Orli Prostejov 72:65. W drugim dniu zmagań, Naszym przeciwnikiem był drugi zespół w lidze czeskiej; BK Kondori Liberec. Koszykarze z Wrocławia dość gładko wygrali 77:52. Oprócz meczu był także czas za zwiedzanie urokliwego miasta Prostejov. W ostatnim dniu zmagań, drużyna trenera Maciej Grzybka i trenera Marka Ochmana rozgrywała dwa mecze. W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z Reprezentacją Czech U-15 od początku do końca Nasz zespół kontrolował przebieg spotkania i pewnie zwyciężył 78:59. Po chwili przerwy koszykarze z Wrocławia podejmowali mocny zespół z Węgier: Vasas Budapeszt (2 miejsce w turnieju). Pierwsza kwarta to wysokie prowadzenie WKK, jednak w drugiej kwarcie przeciwnik odrobił straty i zmniejszył różnicę do 4 punktów. Od tego momentu na parkiecie dominował już tylko zespół z Wrocławia a mecz skończył się wysokim zwycięstwem 87:58. Tym samym WKK Wrocław triumfował w całym turnieju.

Najlepszym graczem Easter Cup 2018 uznano Jana Zieniewicza, natomiast do najlepszej piątki turnieju wybrano Marcina Kowalczyka i Łukasza Woźniakiewicza.

Turniej był doskonałym etapem przygotowań do rozgrywek centralnych Mistrzostwa Polski U-16.
W dniach 13-15.04.2018r. w hali WKK Sport Center rozegrany zostanie turniej ćwierćfinałowy
Mistrzostw Polski U-16, w którym zmierzymy się ze zespołami z Koszalina, Słupska i Lublina.

Zespół WKK WROCŁAW wystąpił w następującym składzie: Mikołaj Koelner (kapitan), Marcin Kowalczyk, Mikołaj Włodarczyk, Jan Zieniewicz, Łukasz Woźniakiewicz, Zbigniew Stasieńko, Adrian Herda, Daniel Soroka, Mateusz Niziołek. Trener Maciej Grzybek, asystent trenera Marek Ochman