10.01.2016

MINI KOSZYKÓWKA: Dwa zwycięstwa WKK z drużynami ze Zgorzelca.

#

Relacja trenera Michała Rutkowskiego:
Pierwszy mecz graliśmy z Turowem Zgorzelec, teoretycznie na papierze miał być to łatwiejsze spotkanie niż następne z UKS Draft. Od początku kontrolowaliśmy grę, z każdą minutą powiększaliśmy swoja przewagę mimo, że popełnialiśmy sporo prostych błędów. Do przerwy prowadziliśmy 31-16. Trzecia odsłona zakończyła się remisem i to był również koniec naszej dobrej gry w tym meczu. O czwartej kwarcie chcemy jak najszybciej zapomnieć, graliśmy chaotycznie i bezmyślnie w ataku, w obronie bez zaangażowania, roztrwoniliśmy całą zaliczkę, dając przeciwnikom w ostatnich sekundach szansę na doprowadzenie do remisu, na nasze szczęście zawodnicy ze Zgorzelca byli nieskuteczni i mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa.
Ten mecz traktujemy jako nauczkę, teraz już wiemy, że trzeba grać do końca.

Drugim naszym przeciwnikiem był zespół UKS-u Draft Zgorzelec, jasne było, że jeśli chcieliśmy walczyć o zwycięstwo musieliśmy zagrać dużo lepiej niż w pierwszym meczu. Pierwsza połowa choć wyrównana to toczyła się pod nasze dyktando. Trzecia część to nasz koncert, zagraliśmy świetnie zarówno w ataku jak i obronie, ograniczyliśmy proste błędy, graliśmy mądrze i zespołowo, a w obronie z wielkim zaangażowaniem. W czwarta kwarta chyba najbardziej wyrównana ze wszystkich, w której okazje do zaprezentowania mieli wszyscy zawodnicy.

Podsumowując, rozegraliśmy 2 rożne spotkania. Kiedy gramy skoncentrowani, mądrze, zespołowo i z zaangażowaniem świetnie się to ogląda i będziemy dążyć do tego aby tak było w każdym meczu.

WKK - KKS Turów 44-42 ( 16-10, 15-6, 8-8, 5-18)
WKK - UKS Draft 70-45 (17-12, 8-7, 27-7, 18-19)
UKS Draft - KKS Turów 70-44 (22-11, 16-6, 23-10, 9-17)

A już 23 stycznia czekają nas kolejne wielkie emocje!
Na hali Kosynierka zostaną rozegrane derby, w których zmierzymy się ze Śląskiem Wrocław. Emocje gwarantowane!