#

2019-04-06 17:25:10

Ćwierćfinały MP U16 - dzień II

#

Wygrana 89:37 to zasługa całego zespołu. Drużyna z Gdyni w dniu wczorajszym (05.04) po słabszej pierwszej połowie (33:46), w kolejnej odrodził się i ostatecznie wygrał z UKS-em Regis Wieliczka 81:69. Energia, jaką miała w sobie ta drużyna, zupełnie nie przejawiała się w spotkaniu z nami; choć mogło się wydawać, że będzie to bardziej zacięte spotkanie.

Wszelkie atuty były po naszej stronie – przewaga na deskach (56-34), w dzieleniu się piłką (24-3!), w czujności defensywnej, chociażby w postaci przechwytów (18-7). Kolejny raz double-double popisał się Mateusz Głodek - 14 punktów, 14 zbiórek. Bardzo dobre zawody rozegrał Bartosz Jadaś, autor 16 punktów, 3 zbiórek, 2 asyst, 5 przechwytów i 2 bloków. Nasz zawodnik mimo kilku błędów, trzymał grę drużyny. Po wczorajszym słabszym meczu, odbudował się, zwłaszcza w ofensywie Szymon Paluch. Chwilowy przestój w pierwszej kwarcie poskutkował mocnym uderzeniem w kolejnych minutach. Seria 10-0 wyprowadziła nas na jedenastopunktowe prowadzenie (20:9), a tę część meczu zakończyliśmy celną trójką wspomnianego już Jadasia (24:12). Drugą odsłonę rozpoczęliśmy od zdobycia dwunastu punktów z rzędu. Grę gości ciągnęli przede wszystkim Bartosz Brzosowski oraz Patryk Łukaszewski. U nas jednak ofensywę trzymał w ryzach cały zespół.

Druga połowa meczu to nasza dominacja. Zdobyliśmy 50 punktów przy 12 rywali. GAK Gdynia popełniło 33 straty w tym spotkaniu, my – 9. Ponadto umieliśmy je wykorzystać, bo po nich zdobyliśmy 27 punktów, rywale zaś – ani jednego. Ławka dała nam 41 punktów, a każdy ze zgłoszonych zawodników posmakował parkietu i dołożył jakąś cegiełkę od siebie. Jutro o godzinie 13:15 rozegramy ostatnie spotkanie podczas tego turnieju. Tym razem naszymi rywalami będą zawodnicy UKS-u Regis Wieliczka.

GAK GDYNIA – WKK WROCŁAW 37:89 (12:24, 13:26, 6:15, 6:24)

GDYNIA: Brzozowski 12, Łukaszewski 10, Węgliński 8, Spigarski 5, Koniecko 2, Romanowski 0, Schubert 0, Sternicki 0, Szponer 0, Śliwicki 0, Naczk 0

WKK: Paluch 22, Jadaś 16, Głodek 14, Wójcik 10, Kubiak 7, Dochniak 7, Nowak 6, Soroka 3, Kilian 2, Niziołek 2, Wójcicki 0, Kudzia 0