#

2019-04-05 19:17:50

Ćwierćfinały MP U16 - dzień I

#

Poza wyrównanym początkiem i zrywem zawodników z Torunia w ostatniej kwarcie, w pierwszym meczu turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski U16 obyło się bez większych emocji. Ostatecznie wygraliśmy z Twardymi Piernikami 77:56.

Spotkanie rozpoczęliśmy piątką Szymon Kilian, Daniel Soroka, Filip Wójcik, Szymon Paluch i Mateusz Głodek. A pierwsze dwie minuty to skuteczne akcje obu ekip z półdystansu. My zaczęliśmy trafiać małymi seriami, choć wyjątkowo nie siedziało nam zza łuku – w sumie w całym spotkaniu trafiliśmy zaledwie 6 prób na 32. Ton gry napędzali między innymi Mateusz Głodek i Szymon Paluch. Dopiero po zdobyciu przez nas 10 punktów z rzędu, torunianie przełamali się w ofensywie dopiero na minutę przed końcem kwarty, którą wygraliśmy 26:12. Początek kolejnej to niemoc w ataku obu ekip – my zdobyliśmy 14 punktów, natomiast goście – 9.

Mateusz Głodek show – tak można określić to, co wyczyniał na deskach nasz zawodnik. Jego dobry występ znalazł odzwierciedlenie w statystykach – popisał się double-double (31 punktów, 26! zbiórek). Do przerwy prowadziliśmy 40:21, a wspomniany już gracz rozpoczął trzecią kwartę od zdobycia ośmiu punktów z rzędu. Zza łuku przełamali się Szymon Kilian i Daniel Soroka, a trójkę na koniec tej części meczu dołożył Filip Wójcik (62:40). Nasze niedokładne podania i straty wykorzystali goście, których grę ciągnął między innymi Damian Krużyński. U nas jednak ogromną przewagą była walka w obronie. Ostatecznie wygraliśmy 77:56 i jutro o godzinie 13 zmierzymy się z drużyną GAK Gdynia.

WKK WROCŁAW – TWARDE PIERNIKI TORUŃ 77:56 (26:12, 14:9, 22:19, 15:16)

WKK: Głodek 31, Nowak 12, Paluch 9, Wójcik 7, Soroka 6, Kilian 3, Jadaś 3, Wójcicki 3, Kudzia 2, Dochniak 1, Kubiak 0

TORUŃ: Bosowicz 15, Krużyński 13, Sękowski 11, Lisewski 7, Marcinkowski 4, Nornicki 2, Urbański 2, Lefek 2, Kwiatkowski 0, Brudło 0, Omanić 0